Звертайтеся до нас на адресу info@opora.org.ua, якщо не можете знайти відповідь на своє запитання.
На третій день повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну, у неділю 27 лютого, президент Володимир Зеленський у своєму Твіттер-акаунті повідомив: “Україна офіційно направила позов проти рф до Міжнародного суду ООН у Гаазі.
Вимагаємо притягнути росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії. Просимо суд негайно наказати рф припинити військові дії та призначити слухання вже наступного тижня”.
Крім того, 28 лютого, прокурор іншого Міжнародного суду в Гаазі, кримінального, Карім Хан заявив, що хоче якомога швидше почати розслідування ситуації в Україні.
А вже 2 березня, після відповідного звернення 39 країн, робота зі збору доказів розпочалась. Тому важливо оперативно та ретельно зафіксувати всі злочини російської федерації в межах військової агресії на території України.
Безпосередні свідки або жертви події, а також усі люди доброї волі, які мають перевірену інформацію про подію з достовірних джерел.
Покроковий алгоритм дій для внесення відповідної інформації:
Розлога назва події – повноцінне речення, яке зрозуміло описує, що і де відбулось. Цей пункт є обов’язковим для заповнення.
Є можливість вибрати варіанти "так" або "ні". Цей пункт є обов’язковим для заповнення. Якщо ви надасте згоду на передння ваших даних правоохоронним органам чи організаціям для подальшого оформлення доказів для міжнародних судів, то ми це зробимо. Якщо ж ви будете проти, ми зачекаємо до кінця повномасштабного вторгнення та окремо сконтактуємо з вами, щоб уточнити, чи можна буде ці дані передати по завершенню війни.
Прізвище та ім’я людини, яка заповнює форму.
Номер телефону та електронна пошта особи, яка заповнює форму.
Дату події необхідно вносити у форматі рік-місяць-день.
Варто максимально детально описати ситуацію, яка сталася, навести інформацію про постраждалих, зазначити джерело цієї інформації тощо.
Якщо обрати конкретну точку події на мапі, то її координати автоматично буде внесено у поле нижче.
За можливості необхідно внести детальні дані про те, як було зафіксовано цю подію.
1. Порушення законів і звичаїв війни (атаки й бомбардування незахищених міст, селищ, житлових будинків, ушкодження та/або знищення будівель, призначених для релігійних, мистецьких, наукових цілей, госпіталів і місць, де зібрані хворі та поранені, історичних пам’яток, творів мистецтва та науки, перешкоджання в отриманні медичної допомоги, евакуації).
2. Віроломство (переодягання у цивільний одяг, одяг Збройних Сил України, використання білого прапора, Державного Прапора України, знака Міжнародного Червоного Хреста для досягнення військової переваги, прикривання цивільними, використання цивільної інфраструктури з військовою метою).
3. Незаконне обмеження свободи, взяття заручників, використання "живих щитів".
4. Застосування заборонених видів зброї, отрути чи отруйної зброї.
5. Інше
Сюди можна завантажити фото, відео, аудіофайл, скріншоти документів, відеосвідчення тощо.
Перед тим, як надіслати інформацію до загальної бази, доведеться ввести ще 4 символи латинського алфавіту, аби система перевірила, що ви – людина. Цей пункт є обов’язковим для заповнення.
Після заповнення форми необхідно натиснути кнопку Submit.
Надані вами через цю онлайн-форму дані гарантовано перебуватимуть у безпеці. Система, на якій ОПОРА розробила цю форму, є однією з найбезпечніших, і контроль за доступом до вашої інформації з боку представників організації буде максимально серйозним. Безпека платформи забезпечується провідною компанією із розробки таких баз даних у світі.
Якщо у відповідному пункті онлайн-форми ви надасте згоду на передання ваших даних правоохоронним органам чи правоохоронним організаціям для подальшого оформлення доказів для міжнародних судів, то ми це зробимо. Якщо ж ви будете проти, то ми зачекаємо до кінця повномасштабного вторгнення та окремо сконтактуємо з вами, щоб уточнити, чи можна буде передати ці дані по завершенню війни.
Ініціативу зі збору доказів воєнних злочинів російської федерації заснувала Громадянська мережа ОПОРА, яка також здійснює технічну підтримку сайту з електронною формою внесення даних та збереження архіву. Після верифікації та опрацювання даних юристами ОПОРИ всі дані будуть оформлені належним чином та надіслані безпосередньо до представників міжнародних судів.
© 2022 Фіксація воєнних злочинів російської федерації. Цей ресурс потрібен, щоб зручно накопичувати дані та потім їх оперативно і без змін передавати, як свідчення.